tel.: 23 697 23 86

e-mail: sekretariat@2lodzialdowo.pl

KRONIKA SZKOLNA

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. JANA PAWŁA II W DZIAŁDOWIE

BRAWO ZOSIA!!!

Miło nam poinformować, że Zofia Brzozowska, uczennica klasy 2e naszego liceum, zakwalifikowała się do III etapu 45. Olimpiady Języka Angielskiego. Obecnie czeka na wyniki części ustnej etapu okręgowego. Zosia ma ogromne szanse znaleźć się w etapie centralnym 45. OJA, organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu.
Pierwszy etap odbył się w listopadzie 2020 roku. Kolejnym była pisemna część etapu okręgowego, do którego zakwalifikowało się dwoje uczniów naszego liceum: Zofia Brzozowska i Marcin Czerwiński. Ta część olimpiady odbyła się w styczniu 2021 roku. Do kolejnej części tego etapu – części ustnej, zakwalifikowała się Zosia Brzozowska, zdobywając wysoki wynik w części pisemnej.
W lutym uczennica wzięła udział w rozmowie z wykładowcami Uniwersytetu Gdańskiego, który jest organizatorem etapu okręgowego. W części ustnej uczennica musiała wykazać się znajomością literatury brytyjskiej i amerykańskiej oraz szerokim zakresem wiedzy z historii, geografii, polityki, kultury oraz wybranych aspektów życia codziennego w Zjednoczonym Królestwie i Stanach Zjednoczonych.
Walka o etap centralny to już ogromny sukces uczennicy klasy 2e. Czekamy z niecierpliwością na wyniki . Trzymamy kciuki – ‘fingers crossed’ .

Galeria