tel.: 23 697 23 86

e-mail: sekretariat@2lodzialdowo.pl

KRONIKA SZKOLNA

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. JANA PAWŁA II W DZIAŁDOWIE

Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych rozpoczął cykl imprez związanych z promocją nauczanych w naszej szkole języków. W poniedziałek 28 września odbył się Konkurs Pięknego Czytania bajek w języku angielskim i niemieckim. W wersji angielskiej uczniowie czytali „Alicję w krainie czarów” zaś po niemiecku „Kopciuszka”. W stylowej scenerii, w babcinym fotelu, pięknie brzmiały czytane teksty…Wśród germanistów najlepsze okazały się: Oktawia Jabłońska z kl. 3b, Paulina Małachowska z 3e i Klaudia Szydłowska z 1c . W czytaniu po angielsku najlepsi byli: Nicholas Malulu, Cezary Kruszewski, Weronika Pernak i Zuzanna Rzeszotalska.
Ogłoszony został również konkurs na przebranie związane z krajami niemiecko – i anglojęzycznymi. Uczestników konkursu odwiedziły min. stylowo przebrane za Watsona i Sherlocka Holmesa dziewczyny z 3e: Marta Jarzębowska i Karolina Rutecka. Gratulujemy świetnej stylizacji.
To był ciekawy i inspirujący dzień. Niebawem kolejne imprezy promujące naukę języków obcych. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału.

Galeria