tel.: 23 697 23 86

e-mail: sekretariat@2lodzialdowo.pl

KRONIKA SZKOLNA

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. JANA PAWŁA II W DZIAŁDOWIE

Finał kampanii ,,Energetykom mówimy stanowcze NIE!”

Pierwszego dnia wiosny spotkaliśmy się w auli CKU, aby podsumować działania prowadzone od kilku tygodni w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Działdowie w ramach kampanii ,,Energetykom mówimy stanowcze NIE!”.
Ostatnim z zaplanowanych wydarzeń był dzisiejszy finał Konkursu na film dotyczący nadmiernego spożywania napojów energetyzujących przez dzieci i młodzież. Obejrzeliśmy 8 etiud filmowych przygotowanych przez uczniów. Decyzją jury zwyciężył film klasy I a ,,Energetyki (nie) są super’’.
Okazało się, że nasi uczniowie są świetnymi obserwatorami rzeczywistości, kreatywnymi scenarzystami, reżyserami, filmowcami. Wszystkie etiudy zrobiły duże wrażenie na widowni.
Celem tak dużej akcji było zwrócenie uwagi na zagrożenie, jakie niesie spożywanie napojów energetyzujących przez młodzież. Działania te, zainicjowane przez panią dyrektor Ewę Raciborską, wynikają z troski o zdrowie młodzieży. Wierzymy, że nasza kampania uświadomiła odbiorcom – młodzieży uczęszczającej do II LO, że należy dokonywać rozsądnych wyborów i unikać tych niezdrowych napojów. Koordynatorki kampanii – pani Małgorzata Kowasz-Boberek oraz pani Paulina Szczepańska serdecznie dziękują wszystkim osobom, które spotykały się z naszymi licealistami i przekazywały swoją wiedzę, wychowawcom klas, nauczycielom sprawującym opiekę podczas warsztatów, szanownemu jury, sponsorom oraz uczniom – autorom etiud.

Galeria