tel.: 23 697 23 86

e-mail: sekretariat@2lodzialdowo.pl

KRONIKA SZKOLNA

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. JANA PAWŁA II W DZIAŁDOWIE

Gra terenowa „Śladami niepodległości w Działdowie”

Gra terenowa „Śladami niepodległości w Działdowie” to kolejne zadanie realizowane przez nasze liceum w ramach programu „Wolność, Godność, Niepodległość”. W ten sposób czcimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W naszej grze uczestniczyli:
Zespół Szkół w Malinowie, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie, drużyna harcerzy z Komedy Hufca w Działdowie i uczniowie naszego liceum. Uczestnicy gry zmagali się nie tylko z zadaniami, ale również z niesprzyjającą pogodą.
Gra miała na celu przypomnieć uczniom miejsca lokalnej historii oraz poznanie najważniejszych postaci związanych z Działdowszczyzną z okresu II Rzeczypospolitej .
Uczniowie rozpoznawali lokalną gwarę, odnajdywali miejsca pamięci i pomniki, zbierając przy tym informacje o miejscowej historii. Zapoznali się z działalnością osób tworzących zręby państwowości na Działdowszczyźnie. Rywalizacja była wyrównana. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie. Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom gry. To było ciekawe spotkanie.

Galeria