tel.: 23 697 23 86

e-mail: sekretariat@2lodzialdowo.pl

KRONIKA SZKOLNA

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. JANA PAWŁA II W DZIAŁDOWIE

Turniej Szachowy o Indywidualne Mistrzostwo dla uczniów Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Działdowskiego w Szachach Szybkich

W naszym liceum został zorganizowany Turniej Szachowy o Indywidualne Mistrzostwo dla uczniów Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Działdowskiego w szachach szybkich. Wzięli w nim udział zawodnicy z pięciu szkół: Liceum Ogólnokształcącego z Lidzbarka, Zespołu Szkół z Malinowa, Zespołu Szkół nr 1 z Działdowa, Zespołu Szkół Zawodowych z Działdowa oraz II LO z Działdowa, w sumie 45 zawodników i zawodniczek. Turniej był rozgrywany w dwóch kategoriach: open i dziewczęta. Partie były rozgrywane tempem: 10 minut na zawodnika plus 5 sekund na ruch. Rozegrano 7 rund, obowiązywał system szwajcarski. Głównym sędzią zawodów był p. Piotr Kraśniewski. Zawodnicy wykazali się postawa fair play, stąd turniej przebiegł zgodnie z planem i w dobrej sportowej atmosferze. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Natalia Wiśniewska (ZS nr1); II miejsce Wiktoria Kozakiewicz (ZS nr 1); III miejsce Oliwia Wróblewska (II LO Działdowo). W kategorii open zwycięzcą został Szymon Kraśniewski (ZS nr 1); II miejsce Maciej Kraśniewski (ZS nr 1); III miejsce Kacper Baranowski. Na zakończenie rozgrywek p. Dyrektor Ewa Raciborska podziękowała uczestnikom turnieju za rywalizację sportową i wręczyła nagrody. Podziękowała również wszystkim, którzy pomogli w jego organizacji.
Gratulujemy Oliwii Wróblewskiej zdobycia brązowego medalu, a pozostałym życzymy wytrwałości w treningu i sukcesów w przyszłych turniejach. Cieszymy się z popularności królewskiej gry w naszej szkole i zapraszamy na spotkania Kółka Szachowego, które odbywają się w co drugą środę każdego miesiąca, w sali 119. Najbliższy termin Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora II LO im. Jana Pawła II w Działdowie, który zostanie rozegrany w naszej szkole, to 1 czerwca 2023 r.

Galeria