tel.: 23 697 23 86

e-mail: sekretariat@2lodzialdowo.pl

KRONIKA SZKOLNA

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. JANA PAWŁA II W DZIAŁDOWIE

W IILO rusza duży projekt z Erasmus +

To duże przedsięwzięcie dla II Liceum Ogólnokształcącego. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli naszego liceum udało się pozyskać duże środki finansowe w ramach projektu unijnego Erasmus +. Otrzymaliśmy 30 611 euro na realizację projektu. Na poczet działań wpłynęło już 80 % kwoty, reszta po rozliczeniu zadań. Realizacja projektu przypada na lata 2019-2021. Tytuł projektu brzmi: „Aqua… à quoi?” „Woda…. dlaczego? Podnoszenie świadomości na temat znaczenia wody oraz odpowiedzialnego jej użytkowania poprzez wspólne badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych”.
Oprócz naszej szkoły ( IILO) w projekcie partnerami są: Modellschule Obersberg w Bad Hersfeld (Niemcy), Istituto di Istruzione Superiore MARZOTTO- LUZZATTI w Valdagno( Włochy), Lycée Général et technoligique Charles de Gaulle w Vannes (Francja).
Celem przewodnim projektu jest zaktywowanie społeczności do właściwego korzystania z wody, uwrażliwienie na jej odpowiedzialne użytkowanie, budzenie świadomości do wspólnej troski o wodę oraz przeprowadzenie badań na temat stanu wód w regionach, w których znajdują się nasze szkoły.
Na pewno zaangażujemy się w projekt, będziemy współpracować z instytucjami naszego miasta. Liczymy również na wsparcie organu prowadzącego szkołę.
Właśnie w piątek rozpoczyna się pierwsze partnerskie spotkanie. Organizatorzy spotkają się we Francji. To dopiero początek fantastycznej przygody dla nauczycieli, uczniów oraz rodziców naszego liceum. Wkrótce fotorelacja z pierwszego spotkania oraz działań projektowych.

Galeria